Evrak çantalı işçilerin yakın çekimi

Mesleki İngilizce Derslerinin Özellikleri

by admin

Genel İngilizce ve İş Hayatındaki Önemi

İngilizce, bütün dünyada geçerliliği olan yabancı bir dildir. Günümüzde İngilizce öğrenmenin gerekliliği artık herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemizde de iyi bir İngilizce altyapısına sahip bunun yanısıra da konuşma becerisini ilerleten bireyler iş hayatında da bir adım öne geçmektedir. Birçok alanda genel İngilizce eğitimi yeterli kalmamakta iş İngilizcesine de gereksinim duyulmaktadır. Kurumlar, işe alım süreclerinde adaylarını yazılı ve sözlü İngilizce sınavlarından geçirmektedir. Özellikle, İngilizceyi iş alanında kullanacak personel için iş İngilizcesi eğitimi kaçınılmaz olmuştur.

İş İngilizcesinin Farkı ve Gerekliliği

İş İngilizcesi genel İngilizceden farklı olarak belli bir mesleki alan üzerinde yoğunlaşır. Teknik kelimeler, o meslek alanına ait terimler ve kalıplar sıklıkla kullanılır. Bu açıdan baktığımızda ilgilendiğimiz alandaki ve profesyonel yaşantımızda karşılaşabileceğimiz kelimelere dair dağarcığımızı artırmak çok önemlidir. Örneğin, bankacılık ile ilgili mesleki İngilizce eğitimi almak istiyorsanız faiz, mevduat, çek, hisse senedi gibi terimlerin İngilizcesini öğrenmeniz ve pratikte de kullanmanız gerekecektir. Ancak iş İngilizcesi eğitimlerine başlamadan önce genel İngilizce eğitimlerimizi tamamlamız gerekir. Eğitimler sırasında mesleki alanla ilgili makaleler, köşe yazıları ve haber videoları ele alınır. Günün konusu üzerinden yapılan eğitimde eğitmen öğrencilerle soru-cevap pratiği yapar.

İş İngilizcesinin Sektörel Kullanımı ve Online Eğitimler

Günümüzde özellikle İngilizceyi iş alanında etkin kullanan sektörlerde iş seyahatleri de sıklıkla olmaktadır. Bu noktada yer ve zamandan bağımsız bir eğitimin önemi ortaya çıkmaktadır. Biz, kişilere ve kurumlara online iş İngilizcesi eğitimi sunmaktadır. Bilgi işlemden satış pazarlamaya, hukuktan mimarlığa çok geniş bir yelpazede online iş İngilizcesi eğitimleri verilmektedir. Üstelik eğitimlere istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Yabancı eğitmenlerimizle yapacağınız derslerle kısa sürede kendi alanınızda bir adım öne geçme şansı elde edeceksiniz.